Sprawdź kredyt Wycena budowy

Blog

25.01.2021

Domy tanie w budowie -Abakon 2009

Domy tanie w budowie to nie tylko seria Abakon 2009.

domy tanie w budowie - Abakon 2009

Prosty dom – to jedno z pierwszych określeń, które nasuwa się patrząc na projekty wchodzące w skład serii: Abakon 2009. I taki opis rzeczywiście pasuje do tych budynków, ale tylko… z zewnątrz. To, co każdy z nich kryje w środku może niejednego zaskoczyć. Ale po kolei.

Do serii Abakon 2009 należą cztery projekty:

  1. 83 – metrowy Abakon 2009 SE,
  2. 70 – metrowy Abakon 2009 SE 2,
  3. 135 – metrowy Abakon 2009 SE 3,
  4. 60 – metrowy Abakon 2009 SE 4.

Wszystkie cechuje prosta bryła, na planie prostokąta oraz dwuspadowy dach. Takie były założenia projektowe, ale jak to nierzadko bywa, na życzenie Inwestorów również i te domy zmieniają nieco swój pierwotny kształty, poprzez dobudowanie garażu czy zadaszonego ganku. Sprawdźmy jednak co kryje się za drzwiami każdego z tych projektów.

Abakon 2009 SE

dom parterowy jednorodzinny
zobacz stronę

Pierwszy projekt z serii, który stał się podstawą dla wszystkich kolejnych wersji 2009 SE. To domek parterowy, którego powierzchnia użytkowa ma niecałe 84 m2. To wystarcza, by na takim metrażu zmieścić wszystko, co potrzeba do poczucia komfortu dla czteroosobowej rodziny. Warto podkreślić, że obecny w ofercie Abakon 2009 SE, to już druga odsłona tego projektu. Nasi projektanci postarali się, by był on jeszcze bardziej funkcjonalny, poprzez uwzględnienie dodatkowych pomieszczeń, na takim samym metrażu jak wersja poprzednia.

W takim domu znajdziemy:

Dodatkową przestrzeń stanowi wygody taras.

Abakon 2009 SE 2

Kolejny projekt- Abakon 2009 SE 2 jest nieco mniejszy- ma trochę ponad 70 m2 powierzchni podłóg. Wnętrze domu jest przytulne i komfortowe, mimo że pomieszczeń jest tutaj mniej niż u jego poprzednika. Podobnie projektant założył w tym domu otwartą kuchnię z jadalnią, które połączone są z salonem, dużą szafę umieszczoną w przestrzeni wiatrołapu, łazienkę, która mieści zarówno wannę jak i prysznic oraz trzy pokoje- sypialnie.

Projektant wyszedł z założenia, że projekt ma odpowiadać na potrzeby osób, którym zależy na wygodzie mieszkania, a także łatwości eksploatacji swojego wymarzonego domu. Oba te warunki Abakon 2009 SE 2 spełnia doskonale.

zobacz stronę

Abakon 2009 SE 3

Kolejna, trzecia już wersja projektu Abakon 2009 jest jedyna w swoim rodzaju. To największy spośród rodziny domów 2009, bo ma niemal 136 m2 powierzchni użytkowej, a to dlatego, że jest to dom z poddaszem użytkowym. Stąd też kubatura budynku jest większa niż w poprzednich wersjach- tutaj dach nie jest taki wypłaszczony, ale bardziej strzelisty- oczywiście po to, by zapewnić komfort użytkowania powierzchni poddasza.

Układ pomieszczeń na parterze naszej „trójki” bardzo przypomina ten z projektu Abakon 2009 SE 2. Główną różnicę stanowi brak jednej sypialni, w miejscu której znajduje się tutaj klatka schodowa.

A co znajdziemy na górze? Kolejne dwa, bardzo obszerne pokoje, a w każdym z nich osobną garderobę. Na poddaszu projektant przewidział również drugą łazienkę, co znacznie podnosi komfort użytkowania. Co ciekawe, projekt ten jest dostępny także w drugiej wersji – z przestronnym poddaszem.

W tym układzie na poddaszu mieszczą się oprócz łazienki aż cztery sypialnie. Na parterze, oprócz kuchni i strefy dziennej mamy pokój z łazienką oraz pomieszczenie, które możemy przeznaczyć na gabinet.

zobacz stronę

Abakon 2009 SE 4

Abakon 2009 SE z numerem: 4, to domek można rzec- kompaktowy. Ma niecałe 60 m2 powierzchni użytkowej. Stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na ekonomicznej budowie oraz eksploatacji. Sprytnie zaprojektowane wnętrze daje poczucie przestrzeni i swobody, mimo niewielkiego metrażu. Tak samo jak poprzednie projekty, również tutaj znajdziemy:

zobacz stronę

Decydując się na budowę domu, warto wziąć pod uwagę wybór jednego z projektów z serii Abakon 2009 SE. Są to domy tanie w budowie i cieszą się wielkim zainteresowaniem. W zależności od preferencji, można znaleźć wśród nich wersję, która będzie najlepiej odpowiadać na nasze potrzeby.

Zobacz też tani w budowie do wg projektu Abakon 2019 SE.