Sprawdź kredyt Wycena budowy

Blog

16.12.2021

Ekonomiczny dom o powierzchni 70 m2 – najnowszy projekt Abakon Eko

ekonomiczny dom

Ekonomiczny dom o niewielkich rozmiarach, który zmieści się na małej działce, a dodatkowo będzie oszczędny zarówno w budowie, jak i utrzymaniu – taki jest nasz najnowszy projekt domu o powierzchni 70 m2, Abakon EKO!

Przemyślany układ domu

Abakon EKO został zaprojektowany w taki sposób, aby na stosunkowo niewielkiej przestrzeni zmieścić wszystkie najpotrzebniejsze pomieszczenia. Ich rozkład jest przemyślany i nie ma tutaj mowy o przypadku. Powierzchnia całkowita Abakon EKO to nieco ponad 85 m2, natomiast powierzchnia użytkowa to dokładnie 70,17 m2. Ten ekonomiczny dom parterowy posiada kuchnię usytuowaną od frontu domu. W tej samej części znajduje się miejsce na stół z krzesłami. Na uwagę zasługuje duże okno, przy którym spożywanie posiłków będzie jeszcze przyjemniejsze. Po przeciwnej stronie części dziennej jest salon z dużą rogówką oraz kolejnym oknem do samej ziemi.

Warto podkreślić, że projektant przewidział miejsce na sporych rozmiarów okno tarasowe. Dzięki takiemu zabiegowi pomieszczenia wydają się być jeszcze większe, a przeszklenia odpowiednio doświetlą wnętrze. To bardzo popularny zabieg, który stosujemy w naszych projektach i nie inaczej jest w tym przypadku. Odpowiednia ilość światła dziennego gwarantuje komfort przebywania w pomieszczeniach, w przecież to właśnie ten komfort jest niezwykle istotny.

ekonomiczny dom rozkład pomieszczeń

W projekcie przewidziano łazienkę, w której z powodzeniem zmieścimy wannę oraz pralkę z suszarką – dzięki temu nie potrzebujemy dodatkowego pomieszczenia na typową pralnię. Ekonomiczny dom Abakon EKO posiada dwie sypialnie o identycznych powierzchniach 11 m2 każda. W razie konieczności sypialnia może zostać zamieniona na gabinet, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle cenne. W obu pokojach przewidziano miejsce na szafę do zabudowy, dzięki czemu możemy otrzymać sporo przestrzeni do przechowywania.

Ekonomiczny dom?

Dlaczego Abako EKO to dom ekonomiczny? Mniejsza powierzchnia domu to mniejsze koszty budowy. Nie jest tajemnicą fakt, że każdy metr kwadratowy domu kosztuje. Z jednej strony to więcej materiałów budowlanych potrzebnych do postawienia budynku, a z drugiej więcej materiałów wykończeniowych. Projektant tworząc ten projekt chciał uzyskać dom, który spełni potrzeby nowoczesnej rodziny, a jednocześnie jego cena będzie niższa.

ekonomiczny dom Abakon Eko

Mniejsza powierzchnia domu to również mniejsze koszty jego utrzymania. Jest to istotne szczególnie w przypadku ogrzewania budynku. Mniejsza kubatura oznacza mniejsze zapotrzebowanie na energię konieczną do ogrzania i uzyskania pożądanej temperatury w pomieszczeniach. W połączeniu z wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła możemy uzyskać bardzo dobre efekty i finalnie, rachunki za ogrzewanie będą zdecydowanie niższe.

Koszt budowy

Wszystkie wymienione rozwiązania pozwoliły na zmniejszenie kosztów budowy domu. Ten ekonomiczny dom w stanie surowym zamkniętym możecie wybudować już od 252 700 zł netto, co jest bardzo korzystną ceną. Oczywiście istnieje możliwość powiększenia zakresu prac o dostępne pakiety instalacji oraz pakiet wykończeń zewnętrznych i zewnętrznych. Elastyczna oferta pozwala na dopasowanie projektu do indywidualnych potrzeb i oczekiwań Klienta oraz jego możliwości finansowych.

Warto również podkreślić, że do końca stycznia 2022 roku ten projekt objęty jest dedykowaną promocją, w której można otrzymać 80% rabatu na rolety podtynkowe. Taki dodatek to bardzo dobre rozwiązanie również ze względów ekonomicznych – rolety spełniają funkcję termoizolacyjną. Zimą opuszczona roleta zatrzymuje ciepło wewnątrz budynku. Latem zapobiega nagrzewaniu się pomieszczenia od promieni słonecznych. W efekcie zimą możemy zmniejszyć zapotrzebowanie na ogrzanie budynku, a latem na jego schłodzenie np. klimatyzacją.