Sprawdź kredyt Wycena budowy
28.01.2021

Jaki rodzaj stropu?

W zależności od tego jaki rodzaj stropu wybierzesz uzyskasz inne efekty wynikające z jego zastosowania.

Stropy dzielą budynek na kondygnacje, stanowiąc ochronę przed przenikaniem ciepła, dźwięków i wilgoci. W zależności od projektu wykonujemy stropy żelbetowe i drewniane.

Stropy sprężone – strunowe.

Polecamy to rozwiązanie na bazie belek stropowych Rector.
Jak można przeczytać na stronie naszego magazynu:

Stropy wyróżniają się połączeniem prefabrykacji oraz zalet wynikającymi ze sprężania betonu, dzięki czemu osiągamy:

strop strunowy

Jaki rodzaj stropu – a może żelbetowy typu Filigran?

Podstawowym elementem żelbetowych stropów typu Filigran są cienkie płyty prefabrykowane dostarczane na budowę. Płyty prefabrykowane są zbrojone jednokierunkowo prętami nośnymi z zabetonowanymi kratownicami z prętów stalowych.

Płyty opiera się na podporach stałych i montażowych. Na stykach płyt układa się zbrojenie chroniące przed klawiszowaniem oraz zbrojenie górne, a następnie wykonaną na budowie warstwę nadbetonu. Kratownice przestrzenne umożliwiają zespolenie obu elementów.

jaki rodzaj stropu - filigran

Filigran układamy na sucho, bezpośrednio na ścianę, z zastosowaniem ciągłych, elastycznych podkładek dopuszczonych do stosowania w budownictwie. Firma wykonująca montaż musi dysponować parkiem maszynowym umożliwiającym transport, rozładunek, montaż i wykonanie wylewek betonowych. 

Jak montuje się płyty filigran?

Płyty filigran montujemy za pomocą żurawia wieżowego lub dźwigu kołowego. Montaż stropu polega na ułożeniu płyt stropowych bezpośrednio na podporach grubości minimum 15 cm.

Zalety stropów Filigran:

Sufity na belkach drewnianych

Drewniane są najstarszym rodzajem stropów. Zwykle stosuje się jako sufity poddasza. Do belek nośnych montowane są drewniane płyty OSB. Od spodu belki zwykle ukrywa się pod sufitem podwieszanym. W przestrzeni między sufitem a belkami zwykle umieszcza się izolację i prowadzi instalacje. Nieosłonięte belki stanowią element dekoracyjny sufitu.

jaki rodzaj stropu - strop drewniany

Zalety stropów drewnianych: